Auta kempingowe   Przyczepy kempingowe   Imprezy firmowe   Rejsy jachtami   Czartery jachtów   Wyjazdy narciarskie   Wyjazdy i kursy nurkowe   Podróże   Off-road
czarter jachtów Funsail
Czartery
Super prezent!
Czartery
Czartery barek
Oferta specjalna
Rejsy
Barki - Rejsy na życzenie
Rejs majowy na barce - Włochy 2012
Rejs majowy na barce - Mazury 2012
Weekend majowy 2012
Flota
Flota- zobacz barki
Akweny
Barki - gdzie pływamy
Barki - proponowane trasy
Informacje
Barki - Vademecum
Warto wiedzieć
Rejs
Dodatkowo na rejsie
Barki - Ubezpieczenie
Galeria
Nasi partnerzy

 
Podaj swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach prosto do swojej skrzynki
    

Login
Hasło
czartery jachtów
  Barki /   

W bazie:
W bazie czarterowej obsługa jest po to, by odpowiedzieć na każde nasze pytanie dotyczące:
-czarteru barki
-rejsu barki
-obsługi urządzeń na barce
-tankowania barki  dokładne zapoznanie się z funkcjonowaniem różnych urządzeń na barce. Osoba odpowiedzialna za techniczną obsługę barek jest do naszej dyspozycji. Najlepiej jest gdy zaprezentuje nam w jaki sposób działa każde z urządzeń na barce. Wyjaśni również w jaki sposób przeprawiać się barką przez śluzy oraz opowie jakie są zasady prowadzenia barki. Na wszelkie dodatkowe pytania, które nasuną się podczas najbliższej nocy, obsługa bazy może odpowiedzieć jeszcze następnego dnia, ponieważ pierwszą noc spędzimy w bazie a rejs barką zaczniemy rano.

Przydatne informacje:

Nawigacja w czasie rejsu barką: Dziennie pływamy barkami około 4-5 godzin, najbardziej optymalna prędkość rejsowa to 8 km/godz. płynąc przez kanały oraz 10 km/godz. przepływając przez rzeki. Większe prędkości barki mogą być niebezpieczne. Zdarza się, że trzeba skorzystać z doświadczenia pilota, ponieważ miejscami na rzekach występuje wysoka fala, do której barki nie są przystosowane. Takie warunki można napotkać w rejonie rzeki Garonne, na odcinku od kanału do rzeki Lot. Jest to usługa dodatkowo płatna. W czasie gdy barka jest prowadzona przez wynajętego pilota, załoga przewożona jest mikrobusem.

Śluzy: Śluzy są przeważnie otwarte od godziny 9 do 19. Pamiętać trzeba o godzinnej przerwie na lunch. We Francji mogą być one zamknięte podczas ważnych świąt (np.1 maja i 14 lipca), ostatnimi czasy zostały udostępnione w każdą niedzielę oraz w Wielkanoc. Stale otwarte śluzy napotkamy w Anjou, Somme, Camargue, Charente, Lot, Blaise. 14-go lipca śluzy są otwarte: w Canal du Midi, Alsace, Lorraine, Voges, Ardennes, i Saone pomiędzy Corre i Soing. Większa część z nich ma własną obsługę, jednak można przepływać także przez takie, które wymagają samodzielnego otwierania ( te na rzece Lot i Charente). W praktyce umiejętność śluzowania jest łatwa, wymaga 2 osób. Wszystkie instrukcje dotyczące postępowania ze śluzami dostaniesz w trakcie zaokrętowania. Śluzy francuskie są bezpłatne. W Irlandii i w Niemczech wszystkie śluzy otwarte są non stop. W Niemczech są one bezpłatne, a w Irlandii przepłynięcie przez każdą wymaga opłaty. Należy zaopatrzyć się w specjalną kartę której koszt wynosi ok. 13 e - jest ona biletem wstępu na wszystkie śluzy, szlaki wodne oraz przystanie. W Holandii można korzystać ze śluz i mostów zwodzonych od 15 kwietnia do 15 października. Niektóre z nich wymagają dodatkowej opłaty około 2-3 e. We Włoszech po za śluzami na Sile i rzece Brenta, które mogą być czasem zamknięte, żegluga jest możliwa codziennie. Szacunkowy czas śluzowania wynosi 15 - 20 minut. Przed wypłynięciem w rejs barka należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie śluzy na wybranej trasie będą otwarte, zabezpieczy to przed niemiłymi niespodziankami podczas żeglugi. Ich niedostępność może wynikać z remontów zarówno śluz jak i szlaków wodnych, które przeprowadzane są zazwyczaj poza sezonem. Zdarzyć się może tak, że prace remontowe przeciągną się, wtedy informacje o wyłączonych z żeglugi trasach i śluzach podawane są w marcu.

Powodzie: Na wiosnę oraz czasami jesienią rzeki mogą wystąpić ze swoich koryt powodując powodzie. Nie trzeba się jednak ich obawiać podczas reju barką, ponieważ zagrożenie to dotyczy jedynie rzek, a my możemy pływać barka tylko po kanałach. Najczęściej powodzie występują na rzekach Lot i Baise. Przed rejsem barka należy się zatem upewnić, czy poziom wody na wybranej przez nas trasie niepokojąco nie wzrósł. Wody otwarte: Przy sile wiatru dochodzącej powyżej 3 stopni w skali Beauforta, zabronione jest pływanie barami po otwartych zbiornikach. Informacja ta dotyczy we Francji: zbiornika Tau, w Niemczech: jeziora Muritz i Plauet, wszystkich jezior Irlandii.

Dodatkowe opłaty za pływanie: Wszystkie opłaty i podatki poza przejściami przez śluzy i mosty w Holandii i Irlandii są wliczone w koszty czarteru. Należy pokryć dodatkowo koszty paliwa do silnika oraz ogrzewania i ciepłej wody. Dziennie koszty paliwa do barki wynoszą około 20-25 e, za ogrzewanie i ciepłą wodę dziennie opłata ta wynosi około 1-8 e.

Uprawnienia do prowadzenia barki: We Francji, Holandii oraz Irlandii nie wymagane są żadne uprawnienia i patenty do czarteru i prowadzenia , dla wszystkich, którzy chcą wynając barki. W trakcie zaokrętowania otrzymasz zezwolenie na pływanie barką w czasie rejsu. W Niemczech z uprawnień zwolnieni są wszyscy pływający barka na trasie między Matzlow i Furstenberg oraz na barkach krótszych niż 15 metrów na jeziorze Muritz do miasta Zahndenick. Na pozostałych szlakach obowiązują patenty na rejs barką.
Taki rejs barką to jeden wielki wakacyjny piknik. Wyobraźcie sobie, że płyniecie doliną Loary, czytając poranną prasę zachwycacie się potęgą i pięknem mijanych po drodze zamków. Słońce wynurzające się z porannej mgły świeci prosto w oczy…czyż nie jest pięknie….

Pamiętaj tylko w Fun Sail czarter x 5 to:
-czartery barek łatwe
-czartery barek szybkie
-czartery barek tanie
-czartery barek bezpieczne
-czartery barek przyjemne

Jakie rejsy barkami organizujemy ?

1. rejsy barkami firmowe
-rejsy barkami lojalnościowe
-rejsy barkami motywacyjne
-rejsy barkami nagrodowe
-rejsy barkami szkoleniowe
-rejsy barkami integracyjne

2.rejsy barkami rodzinne
3. rejsy barkami turystyczne
4. rejsy barkami religijne
5. rejsy barkami dla szkół
6. rejsy barkami dla nowożeńców-duże zniżki przy rejsach i na czarter barki dla nowożeńców w podróży poślubnej
7. rejsy barkami przyrodnicze
8. rejsy barkami krajoznawcze
9. rejsy barkami dla emerytów
10. rejsy barkami tylko dla kobiet
11. rejsy barkami tylko dla mężczyzn


czartery

©fox.sc